cookies

Msza św. na żywo

Kanał Parafialny

kancelaria baner
intencje baner

Terminy odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele
Od Serca
Biblia w plikach MP3
Od Serca

 

Pielgrzymka do Rzymu

 Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną

za kanonizację Jana Pawła II!

28 V - 4 VI 2014 r.

rzym      
TERMIN:   28.05 – 04.06.2014 r.    
DZIEŃ 1:  Wyjazd z Polski (28.05.2014 r. środa) W godzinach rannych (około 6.00 rano) spotykamy się na wyznaczonym parkingu w Sułkowicach. Pakowanie bagaży. Następnie wyruszymy w drogę w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej przez Austrię w kierunku Włoch. W godzinach wieczornych dotrzemy na nocleg do hotelu zlokalizowanego w miejscowości Tarvisio, tuż po przekroczeniu granicy włoskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 2:  Wenecja (29.05.2014 r. czwartek) Rano, po śniadaniu przejedziemy do Wenecji. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym na Plac św. Marka. Nawiedzimy Bazylikę św. Marka, zobaczymy wieżę Campanille, Pałac Dożów,  Most Westchnień, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto. Msza Św. Spacer wzdłuż kanałów i mostków. Po zwiedzaniu udamy się na nocleg do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 3:  Loreto,  Manopello,  San Giovanni Rotondo (30.05.2014 r. piątek) Rano, po śniadaniu udamy się do Loreto, gdzie zobaczymy Sanktuarium matki Bożej. Następnie przejedziemy do Sanktuarium w Manopello w Abruzji gdzie od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Następnie przejedziemy do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 4:  San Giovanni Rotondo,  Monte Cassino (31.05.2014 r. sobota) Rano, po śniadaniu przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób Ojca Pio. Zwiedzimy miejsca związane z Ojcem Pio. Następnie przejedziemy na Monte Cassino. Zwiedzimy Opactwo Benedyktyńskie oraz przejedziemy na polski cmentarz. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 5:  Watykan,  Rzym (01.06.2014 r. niedziela) Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Watykanu. Przyjedziemy na Plac Św. Piotra gdzie weźmiemy udział w Audiencji generalnej z udziałem Papieża Franciszka. Po zakończonej Audiencji zobaczymy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.    

DZIEŃ 6:  Rzym  (02.06.2014 r. poniedziałek) Rano po śniadaniu, przejedziemy do Rzymu. Nawiedzimy Bazylikę Św. Piotra wraz z Grobem Świętego Jana Pawła II. Następnie zobaczymy część klasyczną miasta: wspaniałe Koloseum, Forum Romanum i Kapitol. Następnie zobaczymy Fontannę di Trevi oraz Schody Hiszpańskie. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.  

DZIEŃ 7:  Asyż (03.06.2014 r. wtorek) Rano, po śniadaniu przejedziemy do Asyżu, nazywanego „miastem pokoju”, „sercem świata” i „duchową stolicą Chrześcijan”. Wszystko to za sprawą jednego człowieka – Św. Franciszka – który postanowił porzucić swoje dotychczasowe życie, uwolnić się od doczesności i całkowicie poświęcić się Bogu. Ojciec  Święty Papież Franciszek wybrał Go na swego patrona. Nawiedzimy Bazylikę wraz z Kryptą Św. Franciszka. Następnie wyruszymy w kierunku Polski. Nocny przejazd autokarem.  

DZIEŃ 8:  Powrót do Polski (04.06.2014 r. środa) W godzinach południowych powrócimy do Sułkowic.    


CENA:  1590 zł/os. 
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:  PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek (dodatkowo płatny), DVD, WC, rozkładane fotele); 6 NOCLEGÓW W HOTELACH ***  (Pokoje 2 i 3 – osobowe, z łazienkami); WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE:  6 śniadań,  6 obiadokolacji; UBEZPIECZENIE:  KL (koszty leczenia na kwotę 10.000 EUR),  NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków na kwotę 5.000 PLN); OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA; PODATEK VAT.  
Cena nie zawiera:   Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek podczas zwiedzania (łącznie około 75 euro od osoby – płatne u pilota w autokarze); napoi do obiadokolacji.