Zbiórka zuzytego sprzetu


Strona główna » Aktualności » ZBIÓRKA ZUZYTEGO SPRZETU

Zbiórka zuzytego sprzetu

Zbiórka zuzytego sprzetu



Wielki sukces akcji na rzecz potrzebujacych.

Jak zwykle mieszkancy naszej parafii otworzyli szeroko serca (a w tym wypadku takze piwnice, garaze i strychy) dla tych, dla których los byl mniej szczesliwy.

W ubiegly poniedzialek (10 III) podczas zbiórki elekrtosmieci na plac przy naszym kosciele wiele osób przynosilo stary, niepotrzebny sprzet elektryczny i elektroniczny. Akcje zorganizowala katolicka organizacja charytatywna Kirche in not (Pomoc Kosciolowi w potrzebie) dzialajaca przy Stolicy Apostolskiej we wspólpracy z firma Green Office Ecologic. Zebrany sprzet zostanie rozebrany na czesci i zutylizowany, a pozyskane w ten sposób srodki finansowe przekazane misjom w Afryce, gdzie zostana przeznaczone na budowe studni, szkól i szpitali. W Sulkowicach zbiórka trwala od rana do godziny 14:00. Zebrano 12 palet niepotrzebnego sprzetu, którego waga wyniosla niemal 5 ton – to najwiecej ze wszystkich parafii naszego dekanatu.

Bóg zaplac wszystkim, którzy przyczynili sie do sprawnego przeprowadzenia akcji, a przede wszystkim tym, którzy przyniesli niepotrzebna elektronike.

lubasi home2