Zakonczylismy kurs lektorski


Strona główna » Aktualności » ZAKONCZYLISMY KURS LEKTORSKI

Zakonczylismy kurs lektorski

Zakonczylismy kurs lektorski



Przez ostatnie kilka miesiecy w naszej parafii trwal kurs dla przyszlych lektorów, którzy beda od maja czytac Slowo Boze w swoich parafiach. W listopadzie ubieglego roku kurs rozpoczynalo niemal 30 ministrantów z pieciu parafii: Sulkowic, Bienkówki, Rudnika, Izdebnika i Beczarki. Podczas kilkudziesieciu godzin wykladów i cwiczen zglebiali swoje wiadomosci z biblistyki, liturgiki, duchowosci, sztuki sakralnej, a przede wszystkim z logotechniki, czyli umiejetnosci poslugiwania sie slowem.

Zajecia prowadzili ksieza za naszego dekanatu, a takze pan mgr Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie, wykladowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawla II w Krakowie. 18 kwietnia nadszedl czas podsumowania, sprawdzenia wiadomosci oraz umiejetnosci kandydatów na lektorów. Do egzaminów dopuszczono 21 ministrantów (8 z Bienkówki, 6 z Sulkowic, 3 z Beczarki i po 2 z Rudnika i Izdebnika); wszyscy zdali :), najlepsi okazali sie kandydaci z Beczarki. Uroczyste przyjecie do sluzby nowych lektorów odbedzie sie 3 maja na Mszy sw. o 18:00 w kosciele NSPJ w Sulkowicach.