Minely juz czasy, gdy miejscem wspólnej modlitwy byl budynek swiatyni. Dzis wierni gromadza sie na stadionach, Bloniach, na barce i na lodowisku w Nowym Targu. Tu po raz kolejny spotkali sie ci, którzy te czerwcowa sobote 16 czerwca przeznaczyli na rekolekcje. Nie zabraklo na nich takze sulkowickiej Effathy.
Przyjdzcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciazeni jestescie, a Ja was pokrzepie (Mt 11.28) slowa te staly sie motywem przewodnim konferencji wygloszonych przez ojców paulinów i siostre Zachusze ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bozej Milosierdzia.
Jan Pawel II powiedzial, ze Jasna Góra to konfesjonal i oltarz narodu. To dwa skrzydla, dwa sakramenty, które wznosza nas ku Bogu. Wlasnie Pokuty i Eucharystii zazdroszcza ludziom aniolowie, bo chociaz przebywaja w bliskosci Boga, to jednak nie maja do nich dostepu. To wielki dar, którego szatan stara sie pozbawic czlowieka. Sam, daleko od Stwórcy, znajduje sie w rozpaczy i chce w te rozpacz wciagnac grzesznika. Jak? A chocby bagatelizujac znaczenie sakramentu pokuty, a uwypuklajac Boze Milosierdzie. Wszak po co sie korzyc, skoro i tak bedzie nam wybaczone?
W konfesjonale odczuwamy wstyd za nasze winy, ale przede wszystkim spotykamy Milosc Boga, która jest tak wielka, ze gdyby czlowiek ja pojal, przerazilaby go. Dlatego wysluchuje nas ksiadz nedznik sluchajacy innego nedznika. W spowiedzi Bóg kladzie na Tobie reke Swojego Syna. Reke przebita na Krzyzu. (konferencje do obejrzenia na TV Podhale).
Podczas spotkania w Nowym Targu byla mozliwosc skorzystania z sakramentu pokuty i modlitwy wstawienniczej. Nie zabraklo adoracji, a przez caly dzien na lodowisku obecna byl Matka Boska Ludzmierska. Glównym punkt stanowila uroczysta Eucharystia (homilie wyglosil ks. pralat P. Ptasznik) a po niej modlitwa o uzdrowienie.
Anna Bargiel
{gallery}galeria/2018/jezus_na_lodowisku{/gallery}