Uroczystosc Niepokalanego Poczecia Najswietszej Maryi Panny
Trwa czas Adwentu, dzisiaj celebrujemy Uroczystosc Niepokalanego Poczecia Najswietszej Maryi Panny. Po Mszy swietej wieczornej uczcimy Niepokalana odspiewaniem Akatystu pieknej modlitwy starozytnymi hymnami ku czci Matki Bozej, która wyspiewa Chór Apassionata. Serdecznie zachecamy do udzialu w tym nabozenstwie.
Takze dzisiaj w druga niedziele Adwentu obchodzimy Dzien modlitwy i pomocy materialnej Kosciolowi na Wschodzie. Jego misja jest wsparcie Kosciola katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Srodkowej. Ofiary na ten cel mozna zlozyc do puszek przed kosciolem.
Roraty Msze sw. wotywne o Najswietszej Maryi Pannie sa odprawiane w naszym kosciele od poniedzialku do piatku o g. 18.00 a w soboty o g. 6.45.
W piatek /13.12/ – wspomnienie sw. Lucji, dziewicy i meczennicy
W sobote /14.12/ wspomnienie sw. Jana od Krzyza, kaplana i doktora Kosciola; po Roratach adoracja w intencji osób uzaleznionych oraz ich rodzin. Na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych.
W zakrystii sa do nabycia swiece Wigilijnego Dziela Pomocy Dzieciom
Bóg zaplac mieszkancom z ul. Na Wegry od pp. Oliwa do pp. Bochenek za zlozona ofiare i posprzatanie kosciola. W tym tygodniu troske o nasza swiatynie powierzamy parafianom z ul. Na Wegry od pp. Kania (nr 31) do pp. Rozum z ul. Kowalskiej (nr 202). Sprzatanie w sobote rano po Mszy swietej.
Używamy plików ciasteczka, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z korzystania z naszej witryny. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny, będziemy zakładać, że jesteś z niej zadowolony.