W tym roku przypada 80 rocznica pacyfikacji Sulkowic i Harbutowic. Burmistrz Gminy Sulkowice zaprasza Mieszkanców do udzialu w uroczystych obchodach, które odbeda sie wyjatkowo 14 lipca. Rozpocznie je Msza swieta koncelebrowana o godz. 16.00 przez Jego Ekscelencje Ksiedza Arcybiskupa Marka Jedraszewskiego Metropolite Krakowskiego w kosciele parafialnym w Sulkowicach. Po Mszy swietej przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji odbeda sie uroczyste obchody rocznicowe z udzialem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: wciagniecie flagi panstwowej na maszt, odspiewanie hymnu, odczytanie apelu pamieci i zlozenie wiazanek.
Na zakonczenie dla wszystkich uczestników uroczystosci przewidziany jest poczestunek w parku i udzielona jest dyspensa od wstrzemiezliwosci od spozywania pokarmów miesnych.