Ogłoszenia parafialne 21.04.2024 r.
- Szczegóły
- Ks. Adam Gabryś
- Ogłoszenia parafialne
- Czytane: 50
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
- Dzisiejsza niedziela obchodzona w Kościele jako niedziela Dobrego Pasterza, jest jednocześnie Światowym Dniem Modlitwy o Powołania. Ciesząc się, że nasz rodak diakon Michał oraz przebywający na praktyce duszpasterskiej w Sułkowicach diakon Szymon przyjmą już wkrótce święcenia kapłańskie módlmy się o nowe powołania z naszej parafii.
- Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
- w poniedziałek /22.04/ – po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Rity.
- we wtorek /23.04/ - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
- we wtorek /25.04/ - święto św. Marka, ewangelisty. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego Księdza Arcybiskupa, któremu patronuje św. Marek.
- Bóg zapłać mieszkańcom z Zagroda oraz ul. 24 Lipca za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i środki czystości.. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Tysiąclecia wraz z Domem Nauczyciela oraz ul. Na Granicy. Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej porannej.
Regulamin Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę
- Szczegóły
- ks. Wojciech Borowiec
- XIV Pielgrzymka Rowerowa
- Czytane: 1336
W dniach 20-24 lipca br. odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę. Zapisy przyjmuje: p. Andrzej Piwowarski (660 479-242) oraz p. Wojciech Bargieł (692150 757)
Ilość miejsc ograniczona! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 09.07.2023r. po wieczornej Mszy świętej na plebanii.
Nieustanny różaniec w intencji pokoju dla Ukrainy i Polski
- Szczegóły
- Michał Grzesiak
- Aktualności
- Czytane: 18630
Mając na uwadze, w jak trudnym czasie żyjemy, 25 marca Ojciec Święty Franciszek poświęci Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to odpowiedź na wezwanie płynące z Fatimy. Odpowiedzmy i my codzienną modlitwą różańcową.
Intencje
- Szczegóły
- ks. Wojciech Borowiec
- Intencje
- Czytane: 34995
Poniedziałek 22.04
6.45 + Józef, Teofila Majocha
18.00 o zdrowie, Boże blogosławieństwo i łaskę wiary dla Dariusza
Wtorek 23.04
6.45 + Jerzy Jarosz
18.00 o Boże blogosławieństwo dla rodziny Ostafin
Środa 24.04
6.45 + Józef, Magdalena Światłoń
18.00 Msza św. nowennowa
Czwartek 25.04
6.45 + Jan Biela, Salomea żona, Kazimierz, Stanisław synowie
6.45 + Józef Moskal
18.00 + Władysława, Bolesław Jończyk
Piątek 26.04
6.45 + Janusz Stopka (pogrzebowa)
6.45 o Boże błogosławieństwo dla Barbaty i jej rodziny
18.00 + Józef, Magdalena Światłoń
Sobota 27.04
6.45 + Boguslaw Wojciechowski (pogrzebowa)
6.45 + Aniela Sala (pogrzebowa)
18.00 + Teofila, Jan Latoń
Niedziela 28.04
7.00 + Stefania Wołek 14 r. śm.
8.30 + Julia Trąbka 8 r. śm. Zofia, Antoni
10.00 o Boże błogosławieństwo dla Jana i Marii w 60 r. ślubu
11.30 o Boże błogosławieństwo dla Julity w 18 r. urodzin
18.00 w intencji parafian
Poniedziałek 29.04
6.45 + Jan Świerczyński, Agnieszka żona, Tadeusz syn, córka Maria
18.00 o Boże blogosławieństwo dla Filipa w 18 r. urodzin
Wtorek 30.04
6.45 + Aniela Mielecka (pogrzebowa)
6.45 + Aniela Stręk w rocznicę śmierci, Władysław mąż
18.00 za mieszkańców Sułkowic, którzy w 1944 roku ponieśli śmierć z rąk hitlerowców we własnych domach i miejscach kaźni
Środa 1.05
6.45 + Zofia Oliwa
18.00 Msza św. nowennowa
Czwartek 2.05
6.45 + Jan Rusek 11 r. śm.
18.00 o powołania kapłańskie i zakonne
Piątek 3.05 Uroczystość NMP Królowej Polski
7.00 + Franciszek Rusek, Maria żona
8.30 + Zbigniew Biela 12 r. śm.
10.00 w intencji Ojczyzny
18.00 wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Sobota 4.05
6.45 + Danuta Gibas (pogrzebowa)
6.45 + Anna Bernecka 32 r. śm. Jan mąż
18.00 w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca
Niedziela 5.05
7.00 w intencji parafian
8.30 + Franciszek Flaga, Helena żona, Kazimierz syn w r. śm.
10.00 + Stanisław, Anna Ślusarz
11.30 + Stanisław, Salomea Kiebzak, Stanisław syn
11.30 + Czesław, Maria Hebda
18.00 + Jan Świerczyński 20 r. śm.
Poniedziałek 6.05
6.45 + Jan Tyrpa (pogrzebowa)
18.00 + Władysława Kozik 1 r. śm.
18.00 o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na czas egzaminów dla Magdaleny i Gabrieli
Wtorek 7.05
6.45 + Jan Jamróz (pogrzebowa)
18.00 + Stanisław Kozik, Maria żona
Środa 8.05 Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika
6.45 + Stanisław Włoch
18.00 Msza św. nowennowa
Czwartek 9.05
6.45 + Janina Stokłosa (pogrzebowa)
6.45 + Maria Trąbka (pogrzebowa)
18.00 + Stanisław, Stefania Jasuba
Piątek 10.05
6.45 + Władysław Łakomy, Zofia żona, Jan, Józef synowie
6.45 + Aniela Sala (pogrzebowa)
18.00 + Maria, Władysław Kozik
Sobota 11.05
6.45 + Aniela Moskal (pogrzebowa)
6.45 + Zofia Oliwa
18.00 + Bernadeta Zadora 1 r. śm.
Niedziela 12.05
7.00 + Stanisław Biela, Aniela żona w r. śm.
8.30 w intencji parafian
10.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
10.00 + Zbigniew, Halina Wolscy w r. śm.
11.30 + Józef, Zofia Kuchta, Amalia Profic
11.30 o Boże błogosławieństwo dla Jakuba w 18 r. urodzin
18.00 + Antonina Dzidek 1 r. śm.
Poneidziałek 13.05
6.45 + Tadeusz Gibas 1 r. śm.
18.00 + Krystyna Latoń 3 r. śm.
Wtorek 14.05
6.45 + Aniela Zawada 14 r. śm.
18.00 + Jan, Zofia, Ludwika Salus
Środa 15.05
6.45 + Zofia, Władysław Oliwa
18.00 Msza św. nowennowa
Czwartek 16.05
6.45 w intencji Ojczyzny, o wierność Bogu
6.45 + Janina Stokłosa (pogrzebowa)
18.00 w intencji kapłanów, od Złotej Róży
Piątek 17.05
6.45 + Wanda Marek (pogrzebowa)
6.45 + Zofia Oliwa
18.00 o uwielbienie Ducha Świętego
Sobota 18.05
6.45 + Jakub Kwolek 2 r. śm.
6.45 + Aniela Sala (pogrzebowa)
18.00 + Alojzy Filipiec
Niedziela 19.05 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
7.00 + Maria Oliwa
8.30 + Zofia, Władysław Oliwa
10.00 w intrencji parafian
10.00 + Maria Bernecka
11.30 Pierwsza Komunia Świeta
18.00 w intencji żywych i zmarłych mieszkańców ul. Zarzecze
Poniedziałek 20.05 Święto NMP Matki Kościoła
6.45 + Jan Osiecki (pogrzebowa)
8.30 + Antoni Sroka, Stefania żona
18.00 + Aniela, Władysław, Mieczysław syn, Grzegorz wnuk
Wtorek 21.05
6.45 + Władysław Światłoń
6.45 + Stanisław, Zofia Krzysztofek
18.00 + Jan Profic, Zofia żona
Środa 22.05
6.45 + Danuta Gibas (pogrzebowa)
18.00 Msza św. nowennowa
Czwartek 23.05
6.45 + Jan Tyrpa (pogrzebowa)
6.45 + Władysław Profic 12 r. śm.
18.00 + Salomea Światłoń
Piątek 24.05
6.45 + Bronisława Bochenek 25 r. śm.
6.45 + Maria Trąbka (pogrzebowa)
18.00 + Małgorzata Bigaj, Artur syn
Sobota 25.05
6.45 + Ryszard Kania
6.45 + Aniela Sala (pogrzebowa)
18.00 + Jan Latoń
Niedziela 26.05 Uroczystość Najświętszej Trójcy
7.00 + Genowefa Bara, Helena Rusek
8.30 w intencji parafian
10.00 + Jan Postawa 15 r. śm. Maria żona
11.30 Msza św. Prymicyjna
18.00 + Genowefa Szybowska 10 r śm. Stanisław mąż, Mariola córka, Jerzy syn
Poniedziałek 27.05
6.45 + Franciszek Włoch, Maria żona, Marian syn
18.00 + Jan, Maria, Aleksander, Sylwia, Mirosław Kozik
18.00 o Boże błogosławieństwo dla Jasia w 5 r. urodzin
Wtorek 28.05
6.45 + Janina Stokłosa (pogrzebowa)
18.00 + Antonina Biela, Maria Kania
Środa 29.05
6.45 + Stanisław Dzidek (pogrzebowa)\
18.00 Msza św. nowennowa
Czwartek 30.05 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
7.00 + Stanisław Zając, Maria żona, Anna córka, Józef Chrobak, Zofia żona, Jan Chrobak
8.30 + Franciszek, Anna Turek, Stanisław syn
10.00 + Jan, Joanna Flaga
10.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Iwony, jej męża i synów
10.00 w intencji Bogu wiadomej
18.00 + Jan, Janina Biela, Marian syn
Piątek 31.05
6.45 + Stanisława Krzywoń (pogrzebowa)
18.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jana
Sobota 01.06
6.45 + Aniela Sala (pogrzebowa)
6.45 + Jan Chwała 6 r. śm. i jego rodzice
18.00 w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca
18.00 o Boże błogosławieństwo dla Feliksa i Kazimiery w 45 r. ślubu
Niedziela 02.06
7.00 + Jan Zawada, Maria żona, Stanisław, Jan synowie
8.30 o Boże blogosławieństwo dla Władysławy w 70 r. urodzin
10.00 w intencji parafian
10.00 za dusze w czyśćcu cierpiące
11.30 Msza św. Prymicyjna
18.00 + Iwona Sikora 11 r. śm.
6
18
Po
Poni
Nie